Pirmdiena,  25. maijs,  2020
 
Vārda dienas:   Anšlavs, Junora
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Pavadīti sirsnīgi un koši Saldus novada svētki

28. maijs 2018, 10:34 2018 drukāt
Lieli un mazi no tuvākām un tālākām Saldus novada vietām nedēļas nogalē pulcējās Saldū, lai ieaustu savu īpašo krāsu kopējā Latvijas rakstā.
 
Svētki tika ieskandināti jau piektdien, kad ar skaistu, pārdomātu koncertu mūs priecēja koris “Josquin des pres” no Saldus sadraudzības pilsētas Vilebonas kopā ar Saldus novada jaukto kori “Saldava”, kura dalībnieki laipni atvēra savu namu durvis, lai uzņemtu mūsu draugus ciemos. Tūlīt pat pēc koncerta noslēguma grupas "DAGAMBA" mūzikas mīļotāji devās uz O. Kalpaka laukumu, lai redzētu iespaidīgo šovu klātienē. Pēc grupas "DAGAMBA" koncerta uz skatuves kāpa Leons Krivāns, lai kavētos atmiņās par filmu “Dāvana vientuļai sievietei”, kuru pēc sarunas varēja vērot brīvdabas kino vakara ietvaros. Novada svētku pirmā diena noslēdzās ar nakts dievkalpojumu.

Svētku otrajā dienā pilsēta modās ar mūzikas skaņām, jo no O. Kalpaka laukuma skatuves bija dzirdams Saldus Radio. Ap pusvienpadsmitiem liela rosība bija vērojama pie Saldus pamatskolas, jo krāsainajam gājienam gatavojās tā dalībnieki, kura sastāvā bija Saldus novada domes deputāti, administrācijas darbinieki, pagasti, iestādes, uzņēmēji, organizācijas un biedrības. Gājiens šogad tika kuplināts ar motorizētiem transporta līdzekļiem, kurus ar prieku izmantoja vairāki dalībnieki. Pēc gājiena Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš sveica visus svētkos un priecājās par ikvienu svētku dalībnieku, kurš ieauž savu krāsu Latvijas rakstā. Arī viesi no sadraudzības pilsētām - Mažeiķiem un Vilebonas - vēlēja pavadīt šos svētkus krāšņi un priecāties par iespēju būt kopā.

Dienas garumā O. Kalpaka laukumā varēja izbaudīt gan Saldus novada pagastu dekorētās krāšņās kūkas, gan bērnu un jauniešu uzstāšanos. Svētku tirgus pulcēja kuplu pircēju skaitu, bērni ar prieku piedalījās dažādās bērnu pilsētiņas aktivitātēs un vēroja izklaidējošus šovus. Paralēli Saldus tirgus teritorijā norisinājās Latvijas spēka vīru čempionāta posms. Uzvaras laurus Saldus posmā plūca Aivars Šmaukstelis. Tikpat spēcīgi Saldu piedārdināja moto parāde, kas kā katru gadu pulcēja kuplu dalībnieku skaitu. Sportiskie saldenieki varēja piedalīties draiskajā skrējienā "Ciecernieks", North 66 velobraucienā, spēlēt strītbolu, strītflorbolu vai vērot pludmales volejbola sacensības. 

Pulksten sešos vakarā uz Kalnsētas parka estrādes soliņiem vairs nevarēja atrast brīvas vietas, jo sākās grandiozais koncerts, kurš bija pēdējo gadu laikā apmeklētākais pasākums Saldus novada svētkos. Lielkoncertā uzstājās gan mazie, gan lielie dejotāji, kinofilmu pavadībā klausījāmies Latvijai nozīmīgas un dvēseliskas dziesmas izcilu solistu izpildījumā. Vakara programmu turpināja plaši pazīstamā grupa no Lietuvas “Daddy was a milkman”. Saldus novada iedzīvotāji pēc koncerta kopā ar grupu “Cits kvartāls” un DJ Ziggy ballēja līdz pat rītam!

Sakām paldies svētku organizatoriem p/a “Saldus TIKS centrs”, darba grupai, kurā ietilpa zinoši un radoši cilvēki, lielkoncerta režisoram Valdim Pavlovskim un visiem brīvprātīgajiem palīgiem! Īpašs paldies svētku dāsnajiem atbalstītājiem: SIA "Cannelle Bakery", SIA "Saldus Ceļinieks", SIA "ALFOR", SIA "Pampāļi" un SIA "Sporta Punkts", SIA "66 North Baltic", AS "SEB banka", SIA "Jets Vacuum", SIA "Norplast", SIA "Libra Plast", SIA "Saldus Priede", AS "R un C", SIA "Arčers", SIA "Saldus Maiznieks", AS "Gjensedige", SIA "Kurzemes Radio", SIA "Saldus Meliorācija" un SIA "Saldus Pārtikas kombināts". Tāpat sakām paldies Saldus novada iedzīvotājiem par svētku sajūtas veidošanu, izkarot karogus pie savām mājām, kā arī svinot, atpūšoties un kuplinot svētku norisi ar savu klātbūtni!
 
Informāciju sagatavojusi
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Dina Neimeta
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
Maijs 2020
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017