Ceturtdiena,  28. maijs,  2020
 
Vārda dienas:   Vilhelms, Vilis
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Svinīgi aizvadīti Saldus novada amatiermākslas kolektīvu vadītāju un speciālistu svētki “Kristāla Zirgs”

27. oktobris 2018, 19:59 2018 drukāt
26. oktobra pēcpusdienā Saldus Bērnu un jaunatnes centrā notika pasākums, kurā svinīgi tika pasniegtas gada balvas amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un speciālistiem  “Kristāla Zirgs”.
Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts savā uzrunā atgriezās pacilājošajās Dziesmu un Deju svētku sajūtās: “Pār muguru atkal skrien skudriņas, jo to kopējo mirkli, kopības sajūtu, vienoto mērķi, kas bija sajūtams šajos svētkos, nevar aizmirst, tas ir fantastisks! Ir mūsu valsts simtgade, un manās sajūtās šis simtgades ievads ir Dziesmu un deju svētki. Esam uz tās nots kādu laiku dzīvojuši un nonākuši līdz šim mirklim, kad turpinām mūsu novada skaistās tradīcijas. Jūs esat līderi, aiz Jums stājas cilvēki, bez Jums šī kustība nebūtu iespējama ne Saldū, ne novadā, ne Latvijā. Jūs esat lielākie patriotisma nesēji valstī, Jūs esat valsts pamats. To darbu, ko jūs ieguldāt, nevar ne aprakstīt, ne izmērīt, un es zinu, ka tas viss notiek no sirds. Jūs esat sirds un dvēseles cilvēki, Jums ir mērķis, Jums ir aizraušanās, Jums ir dzīves piepildījums. Ar to es gribētu Jūs apsveikt un novēlēt Jums nekad nepazaudēt šo stīgu, kas mūs ved uz priekšu.”
 
Šogad pasākuma moto bija “Dzīve ir līdzīga braukšanai ar velosipēdu – tikai noturot līdzsvaru, tu spēsi virzīties uz priekšu”. Balvu “Kristāla zirgs” sešās nominācijās pasniedza deviņiem amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, kuri ar īpašu aizrautību un sasniegumiem pavadījuši pagājušo darba cēlienu.

Šajā gadā ir divas  jaunas nominācijas. Piektajā nominācijā balva tiek piešķirta kolektīva vadītājiem, kuri ārpus tiešajiem pienākumiem ir kultūras darbinieka stiprais balsts pasākumu organizēšanā  un sabiedrības aktivizēšanā pagastā, bet sestās nominācijas balva tiek piešķirta koncertmeistariem, kormeistariem, vokālajiem pedagogiem, repetitoriem, vadītāju asistentiem  par ieguldījumu  amatierkolektīva veiksmīgā darbībā iepriekšējā sezonā. Šī balva ir ikgadējs apliecinājums amatiermākslas kolektīvu vadītāju ieguldītam ilgam, rūpīgam darbam un labiem augsta līmeņa rezultātiem amatiermākslā. Kopumā 2017./2018. gada sezonas amatiermākslas kolektīvu vadītāju un speciālistu gada balvai šogad tika izvirzīti 29 pretendenti.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts pasniedza balvu 1. nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu”, kuru šogad ieguva Saldus pagasta Druvas kultūras nama deju kopas “Druvas Seniori” vadītāja Diāna Einmane. Balva šajā nominācijā tika piešķirta par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu amatiermākslas kolektīvu kustības attīstībā.

2. nominācijā “Par augstu profesionālo ieguldījumu” balvu saņēma Jaunlutriņu pagasta amatierteātra režisore Sandra Medne. Šo balvu piešķīra par mākslinieciski kvalitatīvu un augstvērtīgu ieguldījumu un jaunradi 2017./2018. gada sezonā.

3. nominācijā “Par aktīvu amatiermākslas popularizēšanu” balvu ieguva Saldus Bērnu un jaunatnes centra jauniešu jauktā kora “Ameno” diriģente Diāna Demitere, kā arī Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs” jauktā kora “Saldava” diriģente Itana Lipšāne. Šī balva tiek piešķirta par aktīvu amatiermākslas kolektīva darbības organizēšanu un veiksmīgiem pasākumiem amatiermākslas popularizēšanā 2017./2018. gada sezonā.

4. nominācijā “Par tradicionālās amatiermākslas popularizēšanu” balvu ieguva Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nama kapelu “Spēlmaņi” un “Spēlmanīši” vadītājs Artis Šulbergs. Balvu šajā nominācijā piešķīra par kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras popularizēšanu un saglabāšanu 2017./2018. gada sezonā.

5. nominācijā “Par amatiermākslas popularizēšanu un sabiedrības aktivizēšanu” balvu ieguva Vadakstes pagasta amatierteātra “Vadakste” režisore un Rubas pagasta folkloras kopas “Ruba” vadītāja Inta Jonuša, kā arī Zaņas pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Tik un tā” vadītāja Elvīra Luce. Šo balvu piešķīra par aktīvu amatiermākslas kolektīva darbības organizēšanu un sabiedrības aktivizēšanu pagastā 2017./2018. gada sezonā

6. nominācijā “Par ieguldījumu amatiermākslas kolektīvu darbībā” ieguva Saldus novada p/a “Saldus TIKS centrs” Tautas deju ansambļa “Kursa” un Druvas vidusskolas jauniešu deju kolektīva "Puzurs” koncertmeistare Inguna Vēja, kā arī Novadnieku pagasta senioru sieviešu kora “Draudzība” kormeistare Olita Kleinberga. Šī balva tiek piešķirta koncertmeistariem, kormeistariem, vokālajiem pedagogiem, repetitoriem, vadītāju asistentiem  par ieguldījumu amatierkolektīva veiksmīgā darbībā 2017./2018. gada sezonā.

Šis pasākums radīja daudz patīkamu emociju un prieku par to, ka Saldus novadā ir tik daudz radošu un enerģisku cilvēku, kuri ap sevi pulcē kolektīvus un kuri ar ļoti labiem panākumiem darbojas un uzstājas ne tikai mūsu novadā, bet arī Latvijā un pasaulē. Kopējā prezentācijā bija iespēja vērot, kā līdzsvaru noturēt centušies visi 95 novada kolektīvi un cik notikumiem bagāta un daudzveidīga ir bijusi aizvadītā sezona.

Muzikālos iestarpinājumus sniedza ansamblis “Živica”, daudzu vokālo konkursu laureāte un bērnu un jauniešu mūsdienu dziesmu izpildītāju konkursa “Balss pavēlnieks” fināliste Šarlote Patmalniece, mūziķi Agnese Čīče, Ralfs Grāveris, Raimonds Patmalnieks un Zigurds Turss, bet svētkus atklāja nākamo Dziesmu un Deju svētku dalībnieki – bērnu deju kolektīvs “Dzīpars”. Pasākumu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris  Ainārs Ančevskis..
 
No sirds lepojamies un sveicam visus balvas “Kristāla zirgs” laureātus!

Foto no pasākuma skatīt šeit.
 
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Šteina, sabiedrisko attiecību speciāliste
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
Maijs 2020
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017