Svētdiena,  17. oktobris,  2021
 
Vārda dienas:   Gaits, Karīna, Gaitis
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Saldus novadā notika Jauniešu forums

30. oktobris 2013, 09:40 2013 drukāt
Sestdien, 26. oktobrī, Saldū pulcējās ap 180 novada jauniešu, jaunatnes darbinieki, domes deputāti un citi interesenti, lai piedalītos ikgadējā Jaunatnes forumā. Šis forums notika, lai veicinātu jauniešu iniciatīvu, līdzdalību un atbildību par Saldus novadā notiekošo, kā arī dotu iespēju jauniešiem satikties ar Saldus novada domes deputātiem un pašvaldības darbiniekiem, apkopot un analizēt informāciju par jauniešu problēmām, vajadzībām, interesēm un sadarbību.
Pēc pagājušā gada Jauniešu foruma uz Saldus novada domes sēdi tika virzīta un atbalstīta ideja par Saldus novada pašvaldības stipendiju „Medusmaize”. To šogad pirmo reizi piešķīra 25. oktobrī trim Saldus novadā deklarētiem jauniešiem, kuri mācās Latvijas augstskolu pirmajos kursos.
Jauniešu forumu atklāja Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa ar uzrunu, kurā mudināja jauniešus līdzdarboties un teica: „Ja jūs kaut kas neapmierina – nāciet ar idejām un vēlmi realizēt! Ja paši būsiet pielikuši pūles un atdzīvinājuši ideju, tai būs lielāks svars jūsu un sabiedrības acīs. Novēlu cerēt, domāt un darīt, lai iecerēto piepildītu!”. Domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka pašvaldība ir atvērta jauniešu idejām. Jaunieši un pašvaldība kopā var strādāt, lai novads kļūtu skaistāks un, lai mums šeit viesiem būtu patīkami dzīvot.
Pēc domes priekšsēdētājas uzrunas mazu nodarbību par radošu komunikāciju sociālajos tīklos vadīja Valdis Melderis. Viņš atraktīvā un jauniešus piesaistošā veidā stāstīja par to, kā un kāpēc rakstīt sociālajos tīklos. Viņš jauniešus mudināja rūpīgi izvērtēt ierakstus sociālajos tīklos un ar to palīdzību veidot savu tēlu pozitīvu, izteikties jēgpilni un radoši, tajā pašā laikā nezaudējot reputāciju sabiedrības acīs.
Pēc šīs nodarbības jaunieši devās uz diskusiju grupām. Bija desmit diskusiju grupas, kuras vadīja Saldus novada domes deputāti un jomu profesionāļi. Jaunieši varēja diskutēt par tēmu  „ Jauniešu iespējas Latvijā un Saldus novadā”, kuru vadīja Saldus novada pašvaldības izpilddirektora pirmā vietniece Sarmīte Ozoliņa. Par tēmu „Jauniešu uzņēmējdarbība – vienīgā iespēja jauniešu piesaistei Saldus novadam! Vai iespējams pašvaldības atbalsts?”, diskusiju vadīja Saldus novada domes priekšsēdētājas vietnieks Didzis Konuševksis. Tēmu „Saldus novada jaunieši sportā – Saldus novada sporta prioritātes” vadīja Saldus novada sporta darba vadītāja Elga Grota. Tēmu „Ārpusskolas izglītības iespējas un attīstība Saldus novadā” vadīja Saldus novada domes deputāts, Rubas pamatskolas skolotājs Elmārs Kalniņš un Saldus novada Izglītības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Levica. Tēmu „Vispārējā izglītība un profesionāla izglītība karjeras izvēles ceļā” vadīja Saldus novada domes deputāts, Druvas vidusskolas direktors Sergejs Beļkevičs. Tēmu „Jaunās ģimenes Saldus novadā – un kā ar bērniem?” vadīja Saldus novada domes deputāts, Druvas vidusskolas skolotājs Juris Levics un Saldus novada Sociālā dienesta ģimenes atbalsta speciāliste Ilze Ševele. Tēmu „Mežu apsaimniekošana Saldus novadā un jauniešu darba iespējas” vadīja Saldus novada domes deputāts, Saldus mežu īpašnieku apvienības vadītājs Reinis Doniņš. Tēmu „Aktīva līdzdalība – ko jaunietis gaida no pašvaldības, ko pašvaldība gaida no jaunieša? Sadarbības iespējas skola – pagasts – novads” vadīja Jaunatnes lietu konsultatīvas padomes loceklis, Biedrības „Sauja” vadītājs Mārtiņš Bergmanis. Tēmu „Jaunieša vieta un iespējas laukos?” vadīja Saldus novada domes deputāti -kooperatīva „Ošenieku grauds” vadītājs Māris Mednis un z/s „Vīksnas” īpašnieks Viktors Drukovskis. Tēmu „Jauniešu projektu iespējas un brīvprātīgais darbs Saldus novadā” vadīja Saldus BJC jaunatnes lietu speciāliste Rudīte Muraševa.
Idejas un ierosinājumus no diskusijām apkopos Saldus novada pašvaldības Jaunatnes lietu konsultatīvā padome un balstoties uz ieteikumiem un idejām virzīs prioritātes jaunatnes darbam 2014.gadā.
Pēc diskusijām notika foruma trasīte. Trasītes kontrolpunkti šoreiz bija saistīti ar Saldus novada pašvaldības atbalstītā Saldus novada jauniešu domes „Es un Mēs” projektu konkursa „Jauniešiem Saldus novadā!” atbalstītajiem desmit projektiem. Katrs projekta īstenotājs bija sagatavojis uzdevumus par projekta tēmu foruma trasītes dalībniekiem. Projekti īstenoti ne tikai Saldū, bet arī novadā – Jaunlutriņu, Šķēdes, Zirņu, Ezeres, Zvārdes un Saldus pagastos. Trasītē kontrolpunktus bija sagatavojuši arī Saldus 2. vidusskolas skolēni un Saldus Romas Katoļu baznīcas pārstāvji. Trasītē uzvarēja Pampāļu pagasta komanda „Rāmis 3”, līdz ar to nākošais Jaunatnes forums notiks Pampāļos.
Pēc trasītes jauniešiem notika balle, kurā muzicēja jauniešu, kuri vasarā bija piedalījušies jauniešu apmaiņas projektā Lihtenšteinā, apvienība „Stiprais riekstiņš”.
Visa foruma organizēšanā lielu atbalstu sniedza Saldus 2. vidusskola un īpaši Inga Mankuss.

Projektu „ Jauniešiem Saldus novadā!” un Jauniešu forumu atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds.
 
Informāciju sagatavoja
p/a „Saldus Tūrisma informācijas centrs”
sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Sproģe
Jauniešu foruma moderatori
Jauniešu foruma moderatori
Diskusiju grupā
Diskusiju grupā
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
Oktobris 2021
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017