Svētdiena,  16. janvāris,  2022
 
Vārda dienas:   Lida, Lidija
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Jauniešu forumā satiekas aktīvie jaunieši un domes deputāti

28. oktobris 2017, 15:40 2017 drukāt
 

Par spīti lietainajam laikam ikviens aktīvais Saldus novada jaunietis bija atradis laiku, lai 28. oktobrī ierastos uz jau astoto Jauniešu forumu, ko organizēja jauniešu dome “Es un mēs”.
Saldus novada jauniešu dome “Es un mēs” katru gadu startē Saldus novada pašvaldības projekta fonda izsludinātājā projektu konkursā, lai iegūtu finansējumu jauniešu projektiem. Šādā veidā jauniešiem katru gadu ir iespējams piedalīties mazo projektu konkursā un uzlabot savu dzīves vidi. Šogad tika uzrakstīti 12 šādi jauniešu projekti.

Saldus novada jauniešu domes “Es un mēs” valdes priekšsēdētāja Rudīte Muraševa stāsta: “Jauniešu forums oktobra beigās ir šo realizēto projektu noslēguma pasākums, bet ne tikai. Šis ir tas mirklis, kad jaunieši satiekas, pārrunā lietas, kas varētu būt prioritātes nākošajā gadā Saldus novadā, tāpēc šoreiz īpaši aicinājām Saldus novada domes deputātus, kuri vadīs diskusiju grupas. Tā kā ir ievēlēti jauni deputāti, tā ir iespēja satikties un iepazīties, saprast jauniešu vajadzības un veidot veiksmīgu savstarpējo komunikāciju nākotnē.

No katra jauniešu foruma ir arī konkrēts rezultāts. Piemēram, vienā no pirmajiem forumiem bija vēlme izveidot Saldus novada jauniešu mājas lapu – to izveidoja (saldusjauniesiem.lv), šogad ar pašvaldības atbalstu to uzlaboja. Vienu gadu tika runāts par to, ka nepieciešama brīvprātīgā darba sistēmas sakārtošana – tā tika sakārtota. Tad Saldus novada studenti darba grupā ierosināja izveidot pašvaldības stipendiju  – un jau vairākus gadus tiek piešķirta pašvaldības stipendija “Medusmaize”, arī tas, ka katrā pagastā ir jaunatnes lietu koordinatori, ir jauniešu forumā ierosināta ideja. Pagājušajā gadā tika strādāts pie darba ar jaunatni virzieniem, kuri arī tika pieņemti.

Ļoti daudzas lietas Saldus novadā attiecībā par darbu ar jaunatni ir sakārtotas. Atliek strādāt tālāk!”.

Pasākuma atklāšanā Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš mudināja jauniešus uz konkrētām lietām skatīties no dažādiem skatupunktiem, kā arī uzvēra to, ka paši jaunieši ir informācijas avots un veidotāji.

Nīgrandes pagasta pārvaldes vadītāja Antra Jermuša uzrunā izteica prieku, ka tik daudz novada jauniešu nav baidījušies braukt tik tālu no novada centra, kā arī izteica cerību, ka šeit pavadītā diena būs vērtīga.

Pēc tam personīgās izaugsmes treneris Edmunds Pabērzis klātesošajiem piedāvāja lekciju-stāstu “Apzinies savas stiprās puses un dari to, ko vienmēr esi gribējis”, kas deva pozitīvu enerģijas lādiņu atlikušajai dienai.

Vēlāk visi dalībnieki devās uz diskusiju grupām, kuras piedāvāja Saldus novada domes deputāti. Domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš un deputāts Gatis Baumanis vadīja diskusiju “Sports jauniešiem. Ko darām? Ko gribam? Ko mainīt? Profesionālais sports”, deputāte Ramona Petraviča un deputāts Andris Saulītis vadīja diskusiju “Profesiju izvēle. Uzdrīkstēties studēt ārzemēs”, deputātes Inta Vanaga un Vineta Vovere vadīja diskusiju “Drosme uzdrīkstēties piedalīties, līdzdarboties procesos – Tavs veiksmes stāsts”, deputāti Didzis Konuševskis un Elmārs Kalniņš vadīja diskusiju “Uzņēmējs-izglītība-uzņēmējs”, deputāte Natālija Balode vadīja praktisku diskusiju “Lietišķā etiķete un veiksmīgs zīmols – pamats labam darbam un dzīvei”, savukārt deputāts Sergejs Beļkevičs vadīja diskusiju “Jauniešu pašizglītības, pašizpausmes iespējas un to iespaids uz mācību procesu”.

Pēc diskusijām jaunieši dodas ikgadējā trasītē, kur pārstāvji no katra šajā gadā realizētā projekta ir sagatavojuši savu pārbaudījumu. Tā komanda, kura uzvar trasītē, nākošajā gadā pie sevis uzņem Jauniešu forumu. Šogad uzvarēja jauniešu domes "Es un mēs" komanda.

Pasākuma fotogaleriju skatīt šeit.

 
Saldus Jauniešu domes "Es un mēs” projektu "Jaunieši Saldus novadam!” atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds un nodibinājuma "CEMEX Iespēju fonds"
 
Informāciju sagatavojusi
p/a “Saldus TIKS centrs”
sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Sproģe
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
Janvāris 2022
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017