Svētdiena,  16. janvāris,  2022
 
Vārda dienas:   Lida, Lidija
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Projekts “PROTI un DARI!” Saldus novadā svin mazos oktobra svētkus

1. novembris 2017, 11:33 2017 drukāt
Saldus “PROTI un DARI!” komandai oktobrī mazie svētki – ir pagājis jau vesels gads, kopš projekts veiksmīgi darbojas arī pie mums Saldū
Esam gandarīti, jo šī gada laikā projektā piedalījušies jau 29 gan mūsu, gan blakus novadu jaunieši! Tāpat augusi un pilnveidojusies arī pati projekta un atbalstu sniedzēju komanda, ko veido projekta vadītāja, programmu vadītāji, jauniešu mentori, stratēģiskie partneri un projektam piesaistītie atbalsta sniedzēji. Lai gūtu nelielu ieskatu tajā, kādu atbalstu var sniegt katra no iesaistītajām pusēm, lūdzām savā pieredzē dalīties programmas vadītāju Marutu Mikāli, jauniešu mentori Undīni Vēveri un atbalsta sniedzēju, mūzikas terapeiti Lieni Venteri.

Maruta Mikāle: “Mana profesionālā joma ir ekonomika. Kā atbalsta sniedzējs jauniešus iepazīstinu ar dažādiem uzņēmējdarbības veidiem Latvijā, kādi nodokļi jāmaksā, stāstu par mārketingu un personīgā budžeta plānošanu. Jauniešiem ir iecere, ko viņi vēlētos darīt dzīvē, bet trūkt praktisko zināšanu, kā iesākt darīt, cik tas varētu izmaksāt, kur reģistrēties. Atbalstu jaunietis saņem skatoties pēc nepieciešamo prasmju apjoma, kuras ir jāapgūst. Ja jaunietim ir nepieciešams apgūt autovadītāja iemaņas, tad nodarbības būs vairāku mēnešu garumā, bet, ja jaunietim ir vajadzīgs atvērt kontu bankā un konsultācija kā rīkoties ar internetbanku, tad pietiks tikai ar divām stundām.”

Undīne Vēvere: “Mentors projektā ir jaunieša atbalsts, gan emocionālajā ziņā, gan dažreiz arī fiziski, piemēram, kad nepieciešams transports, lai nokļūtu kādā nodarbībā. Es sastopos ar jauniešiem, kuri kādā savas dzīves posmā ir nedaudz “apstājušies” – nestrādā un nemācas, kas daudziem jauniešiem mazina motivāciju uzsākt ko jaunu atkal, tāpēc projektā mentori ir tie, kas ikdienā sazinās ar jauniešiem un cenšas no jauna celt jaunieša motivācijas līmeni, lai pēc programmas pabeigšanas jaunietim pašam būtu pietiekami daudz iekšēja spēka veidot savu dzīvi un neapstāties intelektuālajā attīstībā.”

Liene Ventere: “Esmu mūzikas terapeite. Piedalīties projektā “PROTI un DARI!” piekritu savas profesionālās pieredzes paplašināšanas dēļ. Katram jaunietim, kas nonāk pie manis ir individuālas vajadzības. Atkarībā no sastādītās programmas jaunietim mēnesī ir no 2-4 terapijas sesijām. No jauniešiem, kā arī mentoriem un projektu koordinatoriem esmu dzirdējusi pozitīvas atsauksmes. Jaunieši iegūst pozitīvas emocijas, jaunu pieredzi, uzlabo komunikāciju prasmes, uzdrošinās pārvarēt savas bailes, kautrīgumu, stabilizē emocionālo stāvokli utt.”.

Jauniešu vēlmes un mērķi, uzsākot dalību projektā, ir visdažādākie. Kādam tā ir vēlme apgūt manikīra specialitāti, kādam papildināt svešvalodas zināšanas, kādam uzsākt darba gaitas vai mācības izglītības iestādē, cits saskata iespēju caur dalību projektā sagatavoties brīvprātīgajam darbam ārzemēs, bet vēl kāds projekta gaitā izmanto visus pieejamos resursu, lai izzinātu sevi un nospraustu savu tālāko dzīves ceļu. Labās ziņas ir tādas, ka projekta laikā katram jaunietim tiek izstrādāta individuālā pasākumu programm, lai pēc iespējas nodrošinātu jaunietim savu vēlmju un mērķu piepildīšanu.

Par saviem ieguvumiem no dalības projektā stāsta Signe Petrova: “Pirmkārt, tā man bija iespēja apgūt krievu valodu nedaudz, otrkārt, esmu palikusi drošāka, izaicinu sevi, esmu ieguvusi jaunus draugus un arī jaunas zināšanas savā ziņā. Piedzīvotas dažādas emocijas – pārsvarā priecīgas, visvairāk emocijas bija mūzikas terapijā, kura man ļoti patika, bet, protams, bija arī asaras. Es jauniešiem ieteiktu piedalīties, jo šeit ir iespēja izdarīt un iemācīties to, ko tu, iespējams, kādu iemeslu dēļ neesi apguvis. Sakārtot savas emocijas, varbūt uzzināt par sevi ko jaunu un realizēt sevi jomā, kurā gribētu darboties, un, tāpat kā es, iegūt jaunus draugus. Esmu iestājusies biedrībā, kur darbošos un pielietošu savas zināšanas un  tas, ko ieguvu projekta laikā noderēs un jau noder tagad”.

Jaunieti – ja vēlies mainīt savu ikdienu un atrast iespēju, kā sevi attīstīt sev interesējošā jomā, tev ir lieliska iespēja piedalīties projektā “PROTI un DARI”! Ja esi vecumā no 15 līdz 29 gadiem, šobrīd nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks, piesakies, aizpildot pieteikuma anketu vai pie Aivas Bundzenas-Ervikas (29269440, ). Vairāk par projektu uzzini Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājas lapā.

Projektu koordinē Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvalde sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru. Projekta stratēģiskie partneri Saldus novadā ir Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” un “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs”, “Bērnu un jaunatnes centrs”, Saldus tehnikums. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.
 
 


Informāciju sagatavojušas:
Aiva Bundzena-Ervika (projekta “PROTI un DARI!” programmu vadītāja) un
Zane Valdmane (projekta “PROTI un DARI!” mentore)
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
Janvāris 2022
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017